Половина милион лајкови: Салма Хајек ги воодушеви фановите со фотографија во бикини

salma-hajek.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСалма Хајек на својот Инстаграм објави фотографија на која позира во црни бикини и ги воодушеви своите фанови. На фотографијата која собра речиси половина милион лајкови, 57-годишната актерка позира во плитко, а во описот на фотографијата откри дека сликата ја направила нејзината 16-годишна ќерка Валентина.

View this post on Instagram

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

„Секогаш е добро да се има фотограф во семејството“, се пошегува актерката, а некој во коментар ѝ одговорил: „Секогаш е добро да се има такво тело“.

Инаку, Салма често со обожавателите споделува видеа на кои знае да се пошегува на сметка на стареењето, како на пример видео во кое покажа трик со кој ја покрива седата коса за само неколку секунди.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK