Полицијата ја истражува смртта на Метју Пери, се обидуваат да откријат кој му го дал кетаминот

metju-peri.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАктерот Метју Пери почина во октомври минатата година, а неговата смрт е под истрага. Портпаролот на судскиот вештак во Лос Анџелес изјави дека Пери починал од консумирање кетамин и давење.

Полициската управа во Лос Анџелес и Управата за борба против дрога ја истражуваат смртта бидејќи сè уште е отворено прашање – кој му дал на Метју кетамин.

Истрагата трае со месеци, а клучните личности од Холивуд се сослушани, изјави извор за TMZ.

Тие рекоа дека на оние на кои им пристапиле инспекторите биле „познати дека имале историја на употреба или злоупотреба на дрога“.

Изворот рече дека интервјуираните „не се нужно вистинските добавувачи на кетамин“, но се верува дека имаат информации што би можеле да доведат до изворот или до лицето кое му дало на актерот кетамин.

Засега никој не е уапсен.

Неговата поранешна девојка Кајти Едвардс пред два месеци побарала полицијата повторно да ја отвори истрагата бидејќи верува дека медицински персонал му давал лекови. Таа вели дека во екот на неговата зависност, актерот имал медицинска сестра која му носела лекови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK