–>

По 27 години во Лас Вегас уапсен маж за убиството на раперот Тупак

По-27-години-во-Лас-Вегас-уапсен-маж-за-убиството.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата во Лас Вегас уапси маж поврзан со убиството на раперот Тупак Шакур пред речиси три децении.

Дуан „Кефе Д“ Дејвис призна дека бил на местото на пукањето пред 27 години во кое беше убиен Тупак Шакур, и утрово беше приведен, пишува „АП“.

Според „АП“, Дејвис одамна им бил познат на инспекторите и самиот признал во интервјуата и во своите мемоари од 2019 година, „Легендата за улицата Комптон“, дека бил во автомобилот од марката „кадилак“ кога се случило пукањето во септември 1996 година.

Легендата на хип-хоп беше застрелан четири пати во пукање во Лас Вегас во 1996 година. Неговиот убиец никогаш не беше пронајден.

Загина на 25 годишна возраст.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK