Месечен хороскоп за јуни: Вагите би можеле да заминат на патување, а Близнаците ќе бидат главни во друштвото

Месечината-влезе-во-Девица-доаѓаат-промени-за-три-хороскопски-знаци.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМесечен хороскоп за јуни.

Овен

Често ќе бидете во движење, ќе брзате од еден до друг состанок и ќе поминувате многу време разговарајќи на телефон. Но, она што најмногу ќе ве окупира, сепак ќе бидат парите и решавањето на финансиските прашања.

Работа – Би можеле да преземете некои мерки за да внесете поголема стабилност и сигурност во вашата финансиска состојба. Месецот е добар и за учење и полагање испити, како и за заработка преку сезонска работа.

Љубов – Заедничко патување со партнерот или ново познанство ќе биде значајно за понатамошниот развој на настаните на љубовен план. Квалитетната комуникација ќе биде пресудна за Овенот во постигнувањето блискост и поврзаност.

Здравје – Претежно добро. Обрнете повеќе внимание на квалитетот на вашиот сон, како и на ‘рбетот. Движењето и физичката активност ќе ви користат. Научете да се опуштите по напорната работна недела.

Најсреќни денови: Првиот ден од јуни ќе биде исклучително страстен и полн со силни емоции кои ве поттикнуваат да бидете активни. Нешто интересно се случува.

Совет: Напишете порака, испратете барање, разговарајте!

Бик

Движењето на Марс во вашиот знак ја крева енергијата, но и сите оние чувства кои сте ги потиснале. Може да се појави и гнев. Ова е добар месец да одлучите нешто, да започнете нешто и да сфатите како да постапите во нејасна ситуација.

Бизнис – Имате се што ви треба за да направите продажба. Ова е добар месец за заздравување на вашата финансиска состојба. Имате можност да најдете нови извори на приходи или да се борите за повисоки примања.

Љубов – Ќе сфатите што вреди да се чува и има. Ќе бидете повеќе свесни за некои ситуации од минатото, можеби дури и за сопствените грешки. Добро е да се признае, да се каже гласно. Разговарајте со партнерот за она што останува нерешено.

Здравје – Посветете повеќе внимание на тироидните хормони и цервикалниот ‘рбет. Пасивноста создава чувство на немир и раздразливост. Затоа слободното време искористете го за планинарење и долги прошетки.

Оценка на месецот: 5

Најсреќните денови: На 4 јуни ќе добиете покана на која нема да и одолеете. Ќе уживате во разговор и поминување време со саканата личност.

Совет: Изберете што е важно за вас.

Близнаци

Ова е ваш месец за нови одлуки и иницијативи. Можеби сè уште ќе бидете блокирани од нерешени ситуации од минатото, но сепак можете да постигнете многу. Ќе бидете комуникативни, привлечни и популарни во секое друштво.

Работа – Имате можност да договорите нова работа или соработка. Ако ви треба промена, сега е време. Одете напред без страв дека ќе ја повторите грешката од минатото. Обрнете внимание на комуникацијата со шефот.

Љубов – Осмели се. Сега можете да откриете што ви треба за да бидете среќни во љубовта. Затоа, иницирајте се што е потребно за да се случи тоа во иднина. Некои од вас би можеле и да се заљубат или да обноват врска од минатото.

Здравје – Близнаците може да имаат повеќе немирен сон или потешкотии да заспијат. Како да има нешто што не им дава мир. Разговорот со професионалец може да биде корисен. Ќе станете поубави.

Оценка на месецот: 4/5

Најдобри датуми: Новата месечина во вашиот знак на 6 јуни ќе ви помогне да сфатите што треба да оставите зад себе и да продолжите понатаму.

Совет: Време е за нови идеи, нови проекти…

Рак

Она што ќе се случи во првата половина од месецот ќе биде само подготовка за нови достигнувања кои ве очекуваат во втората половина од месецот.

И ако имате чувство дека сè стои во место, тоа ќе биде само илузија. Доаѓаат изненадувања.

Работа – Се наоѓате во месец во кој можете да оставите белег, да ги инспирирате другите, да реализирате проект, да привлечете внимание со нова идеја или одличните резултати што ги постигнавте во текот на првата половина од годината.

Љубов – Како се да се готви под површината. Доаѓа полека, прво како чувство и претчувство, а потоа многу интензивно влегува во вашиот живот. Ќе знаеш дека тоа е вистинското. Раковите во врска ќе уживаат да поминуваат време со партнерот.

Здравје – Ќе имате поголема потреба за одмор и самотија. Помирен начин на живот ќе ви одговара до 17 јуни. После тоа, сè се менува. Полни сте со волја, самодоверба и чувствувате наплив на позитивна енергија.

Оценка на месецот: 4/5

Најдобри датуми: 8 јуни може да биде значаен за вашите чувства. Некој ви посакува добро. Тоа ќе ви помогне да ја сфатите вашата вредност.

Совет: Сè е полесно со поддршка од пријателите.

Лав

Присутна е голема посветеност на она што се случува во интеракција со пријателите, како и можности кои одат кон дружење со другите и тимска работа. Не форсирајте постигнување на некои цели, Марс бара да одите побавно.

Работа – Има амбиција и силна желба за постигнување. Но, попатно има некои „заседи“, како отпор од авторитет или неадекватен начин на дејствување. Не брзајте, сè доаѓа во свое време.

Љубов – Добар месец за реализација на плановите кои ги имате со партнерот. Доколку сте сами, можно е пријател да ве запознае со една личност, а привлечноста што ќе ја почувствувате би можела да поттикне брз развој на настаните.

Здравје – Мерете го почесто крвниот притисок и не се нервирајте за работи кои не можете да ги промените во моментов. Ако работите премногу, ќе се појават болки во ‘рбетот. Вежбајте утрински вежби за истегнување.

Оценка на месецот: 4

Најдобри датуми: 10 мај Лавовите може да очекуваат повик или порака што ќе ви овозможи да го расчистите недоразбирањето.

Совет: Време е за дружење и поврзување со пријателите.

Девица

Многу работи доаѓаат нагло, па ќе мора да бидете подобро организирани за да завршите сè на време. Може да наидете на некои потешкотии во комуникацијата со луѓето. Погрижете се да разберете што ви кажуваат.

Бизнис – Каде што има волја, има и начин, без разлика што околностите изгледаат малку хаотични. Одредете ги вашите приоритети бидејќи не можете да бидете на две места истовремено. Не прифаќајте повеќе отколку што можете да поднесете.

Љубов – Како да ставате крај на некои работи во вашиот партнерски живот. Не оди на истиот начин. Може да се открие лага или да сфатите дека не знаете како да ги исполните очекувањата на другите луѓе. Нешто може да се скрши или да залади.

Здравје – Стомакот и варењето ќе бидат почувствителни, затоа бидете попребирливи во она што го внесувате во организмот. Можни се и повремени болки во рамената. Живејте помирно и повеќе одморете се.

Оценка на месецот: 3

Најдобрите датуми: на 14 јуни имате можност да завршите нешто и добро да се одморите. Денот е поволен и за Девиците за шопинг.

Совет: време е да кажете „не“ и да се спасите.

Вага

Вие сте во месец кога можете да ги проширите своите хоризонти, да стекнете повеќе разбирање и информации што ви се потребни сега. Доколку имате можност, дозволете си да патувате и да престојувате во некој далечен град. Ќе имате корист од промената.

Работа – Поволни се околностите за Вагите за реализација на договори и аранжмани, како и за бизнис поврзани со државни институции, во странство. Ќе добиете некои дозволи. Ги решавате и имотните прашања.

Љубов – Сè е некако полесно на начин што не го земате премногу при срце она што се случува. Ова ви овозможува да уживате. Ќе се обиде да ви се приближи личност која не  е слободна и сака само авантура.

Здравје – Во однос на претходниот месец доаѓа олеснување. Имате повеќе енергија и фокус. Полесно е да се справите со секојдневните задачи. Може да се подложите на некоја терапија која ќе ги намали тешкотиите.

Оценка на месецот: 4

Најдобри датуми во месецот: На 15 јуни имате можност многу да се забавувате и да уживате на патување или за време на вечерно излегување.

Совет: Кога знаете што сакате, сè се движи со леснотија.

Шкорпија

Голем е фокусот на решавање на материјалните и финансиски прашања, кои се поврзани со туѓи ресурси и имот. Може да помогнете некому да постигне нешто. Вие ставате крај на една ситуација.

Работа – Сè уште не е потребна доволно јасност за да се добие или постигне нешто. Но, трпението е клучно, како и начинот на кој преговарате. Можеби очекувате премногу од другите луѓе. Бидете понезависни.

Љубов – Потребна ви е повеќе страст, повеќе интимност. Можеби ќе бидете заслепени од средба со атрактивна личност, па и ќе биде, па на сите Шкорпии ќе им недостасува вистинската слика. Се си доаѓа на свое во текот на втората половина од месецот.

Здравје – Би можеле да бидете чувствителни на алергии. Дишните патишта и белите дробови може да бараат медицински преглед. Поминувајте повеќе време во природа и дишете чист воздух. Пазете се од остри предмети и лути луѓе.

Оценка на месецот: 3/4

Најдобри датуми во месецот: На 18 јуни ви доаѓа добра можност. Земете го она што ви се нуди и разберете дека тоа е моменталното високо ниво.

Совет: Променете го вашиот пристап кон некои врски и околности.

Стрелец

Очекувајте најмногу настани на полето на односите, склучување или раскинување на договори. Сè што доаѓа од другите ќе биде значајно за вас сега. Ќе бидат потребни некои прилагодувања за да го постигнете она што е важно за вас.

Работа – Преговорите, состаноците, презентациите пред другите ќе бидат важни за вашиот бизнис. Може да добиете една понуда или да побарате нешто од други. Бидете повнимателни во јавните настапи и комуникација.

Љубов – Ќе биде турбулентно, на начин на кој се може да оди добро, а потоа наеднаш се случува нешто и ќе се соочите со проблем кој треба да се реши. Партнерот ќе бара поголемо внимание и присуство од вас.

Здравје – Се зависи од тоа колку и како се грижите за себе и колку и колку добро се одмарате. Премногу работа, некои здравствени проблеми доаѓаат. Најчувствителни се нозете, стапалата и цервикалниот дел од ‘рбетот.

Оценка на месецот: 4

Најдобри датуми: 21 јуни, ден пред полна месечина, на Стрелецот може да му донесе исполнување на нешто што долго време го посакувате.

Совет: додека ги гледате другите, не се гледате себеси.

Јарец

Сега можете подобро да го планирате и организирате вашето секојдневие за подобро и побрзо да ги исполнувате секојдневните обврски. Добро е да побарате помош и во домаќинството. И не заборавајте за забава, дружење и излегување.

Работа – Работните обврски се во пораст. Некои може да ги променат работните места или да се соочат со кадровски промени. Квалитетната организација на работата е многу важна. На овој начин ќе го намалите стресот и ќе ви биде полесно да соработувате со луѓето.

Љубов – Нешто интересно и возбудливо започнува во текот на втората половина од месецот кога ќе бидете повеќе заинтересирани за состаноци и љубов. Имате можност да се зближите со партнерот или да запознаете некој кој ќе ве привлече.

Здравје – Движете се, почнете да вежбате, не го одложувајте она што е важно. Во средината на месецот бидете повнимателни во сообраќајот. Почувствителни ќе бидат дишните патишта.

Оценка на месецот: 4

Најдобри датуми: Полната месечина во Јарец на 22-ри јуни ќе биде значајна во однос на емоционалното исполнување и поврзувањето со другите.

Совет: Имате можност да промените нешто во вашиот бизнис.

Водолија

Астролошките влијанија ве повикуваат на забава и полежерен пристап кон животот. Иако влијанието на Марс повремено ќе ви го подигне гневот и ќе ве соочи со некој проблем што треба да го решите, се ќе биде полесно доколку сте добро.

Бизнис – Вие едноставно се занимавате со бизнис. Можно е некои обврски да вклучуваат забава, присуство на забава. Можете да сметате на деловната поддршка од блиските луѓе.

Љубов – Водолиите имаат добар месец за романса и за стекнување нови познанства. Време е за љубов и уживање, затоа искористете го сето она што ќе ви падне на патот.

Здравје – Помалку размислувајте, повеќе уживајте и посветете му должно внимание на вашето тело на кое ќе му треба полесна исхрана и вежби кои не бараат премногу труд. Намалете го внесот на месо и месни производи.

Оценка на месецот: 4

Најдобри датуми: 25 јуни е ден направен за уживање и дружење. Ќе видите бројни предности на ситуацијата.

Совет: Забавувајте се и играјте како дете.

Риба

Чекор по чекор. Дејствувајте смислено, делувајте смирено. Многу обврски поминуваат низ приватниот сектор на животот. Односите со родителите и децата ќе бараат одредени компромиси. Се ќе биде полесно во втората половина од месецот.

Бизнис – Би можеле да донесете некои одлуки во врска со вашиот понатамошен деловен пат, размислете за започнување приватен бизнис. Некои ќе се занимаваат со адаптација на домувањето. Ќе земете неколку дена одмор.

Љубов – Партнерот нема да може да ги следи вашите желби, па можно е да дојде до расправија поврзана со домаќинството. Сè ќе се смири, па ќе можете да уживате во романтични настани во втората половина од месецот.

Здравје – Ќе чувствувате зголемен замор и потреба да се изолирате од одредени личности и настани. Можеби ќе се појави и тага. Токму кога мислите дека сè оди надолу, ќе се случи нешто убаво и ќе ве извлече од вашата летаргија.

Оценка на месецот: 3/4

Најдобри датуми: 26 јуни Рибите интуитивно ќе препознаат можност како добра за нив. И фатете ја додека не побегне.

Совет: фокусирајте се на домот и семејството.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK