„Меган предизвикува драма, уништи се“: Вујкото на Кејт Мидлтон ги открива тајните на кралското семејство

megan-i-kejt.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKГери Голдсмит, вујкото на Кејт Мидлтон, ја обвини Меган Маркл дека „креира драма“ меѓу Кејт, Вилијам и Хари.

Гери Голдсмит вели дека војводата и војвотката од Сасекс не можат „да го фрлат своето семејство под автобус на таков драматичен начин“, мислејќи на „книгите“ напишани од Меган и Хари и дека се уште се очекува да бидат „поканети за Божиќ“, објави „Sky News“.

„Мислам дека Хари беше навистина, навистина сакан, сакан од многумина, и кога беа заедно – Кејт, Вилијам и Хари, тие беа навистина заедно, тие се сакаа“, рече тој во шоуто на „Големиот брат“.

Според него, одеднаш настанала драма, и дека Хари ја променил историјата велејќи дека е несреќен, што едноставно според него не е фер.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK