–>

Латино џез вечер на Карпошово културно лето

Латино-џез-вечер-на-Карпошово-културно-лето.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во звукот на латино џез ритамот, карпошани вчеравечер се забавуваа на вториот ден од Карпошово културно лето-2023. Со интерпретациите на традиционалната кубанска салса музика, бразилска самба и латино џез музика, добро познатиот Тумбао салса бенд на свој сопствен начин ја поврза македонската народна музика.

Многубројните хитови беа испеани од главниот вокал на бендот, Билјана Ѓошева, а беше придружувана од љубителите на овој вид музика, а афро-кубанската латино еуфорија беше загарантирана.

Оваа вечер, на платото „Млечен”, групата ДНК ќе биде задолжена за добра забава на карпошани, како дел од овогодинешното Културно лето Карпош 2023.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK