Кевин Костнер прашан за новата врска на поранешната сопруга: „Немам соседи“

Кевин-Костнер-прашан-за-новата-врска-на-поранешната-сопруга-„Немам.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Неодамна беше откриено дека Кристин Баумгартнер, поранешната сопруга на Кевин Костнер, е во врска со финансиерот Џош Конор, пријател на Кевин и поранешен сосед на сега веќе разведениот пар. 69-годишниот актер, водителот на емисијата Entertainment Tonight, го праша што мисли за таа романса и како се чувствува сега.

„Немам соседи“, кусо одговори Костнер и додаде дека не сака да коментира на оваа тема.

Во мај минатата година во медиумите одекна веста дека Кевин и Кристин се разведуваат по 18 години брак. Дека 49-годишната Кристин се гледа со Конор по раскинувањето со Кевин, потврди нејзината пријателка за магазинот „Пипл“. „Џош на почетокот беше само пријател. Тој е разведен, татко и разбира низ што минува таа. И двајцата го сакаат животот на океанот и на плажа. Тоа е нешто што ја прави Кристин среќна“, рекол тој.

За време на сослушувањето за издршка на дете во август 2023 година, адвокатот на Кристин, Џон Рајдел, ги негира шпекулациите за романса меѓу двајцата. Потоа изјавил дека Конор ѝ бил само пријател и ништо повеќе.

Ова беше втор брак за Костнер. Од 1978 до 1994 година беше во брак со актерката Синди Силва (67), со која има и три деца: Ени (39), Лили (37) и Џо (35). Тој почна врска со Баумгартнер во 2000 година, а се венчаа во Аспен, Колорадо, во 2004 година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK