Кејт првпат видена во јавност со Вилијам, велат извори за кралската двојка

h-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЈавноста, која е загрижена за здравјето на Кејт Мидлтон, може делумно да здивне бидејќи, како што објави Дејли Меил, принцезата од Велс изгледала среќно, здраво и опуштено за време на патувањето во локалната земјоделска продавница.

“По сите гласини што се вртеа наоколу, бев изненаден кога ги видов таму. Кејт беше во шопинг со Вилијам и изгледаше среќно и добро”, рекол извор кој ја запознал кралската двојка за прв пат во јавноста по операцијата на абдоменот на принцезата.

„Децата не беа со нив, но ова е добар знак бидејќи принцезата беше доволно здрава за да дојде во продавницата“, рекол изворот. Иако кралскиот пар не беше фотографиран, за многумина оваа вест е охрабрувачки знак дека принцезата ги прави првите чекори за враќање на кралските ангажмани.

Повторно се шпекулира кога Кејт Мидлтон ќе се врати на своите обврски – некои веруваат дека тоа ќе биде на самиот Велигден, некои дека ќе биде по Велигден, а некои веруваат дека принцезата ќе се врати на кралските обврски и пред Велигден. Сепак, извор од палатата не ги потврди шпекулациите.

Отсуството на Кејт Мидлтон ги разбранува социјалните мрежи и многу од нив ги разбудија теоретичарите на заговор, па некои тврдеа дека всушност била во кома,  а некои мислеле дека ја шутнале надвор од кралското семејство.

„Она што се случува е токму она што рекоа дека ќе се случи – таа ќе биде во болница две недели и ќе се врати по Велигден“, изјави извор близок до кралската двојка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK