Италијанска ТВ водителка и актерка привлече внимание на социјалните мрежи: „Можете ли да ги потсетите вашите 20-годишни следбеници колку години имате“

Screenshot-2024-05-23-113526.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАлесија Маркузи, италијанска ТВ водителка, актерка и поранешен модел, деновиве привлече внимание кога објави фотографија во костим за капење.

View this post on Instagram

A post shared by Alessia Marcuzzi (@alessiamarcuzzi)

Таа позираше во бикини, а за тие фотографии доби многу комплименти од следбениците. Имено, Алесија има 51 година.

View this post on Instagram

A post shared by Alessia Marcuzzi (@alessiamarcuzzi)

„Можете ли да ги потсетите вашите 20-годишни следбеници колку години имате“, „За да изгледам вака, потребно е чудо“, „Не бевме вакви на 16 години“, „Најубавото тело во Италија, амин“, „Ти благодарам, сега ќе плачам пред огледало“, се само дел од коментарите.

View this post on Instagram

A post shared by Alessia Marcuzzi (@alessiamarcuzzi)

View this post on Instagram

A post shared by Alessia Marcuzzi (@alessiamarcuzzi)

View this post on Instagram

A post shared by Alessia Marcuzzi (@alessiamarcuzzi)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK