Ирина Шајк ја оправда титулата – една од најубавите жени во светот

irina-shajk.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕдна од најпознатите манекенки во светот Ирина Шајк на својот Инстаграм профил се пофали со бројни фотографии на кои позира во црн костим за капење.

Нејзините обожаватели беа воодушевени од совршената линија со која се пофали 38-годишната манекенка.

„Совршена си“, „Невозможно е да изгледаш вака добро“, „Твоите години не можат ништо“, напишаа нејзините обожаватели.

View this post on Instagram

A post shared by irina shayk (@irinashayk)

Инаку, Ирина е родена на 6 јануари 1986 година во Русија. Својата манекенска кариера ја започнала во 2004 година кога потпишала договор со агенција во Москва, а две години подоцна се преселила во Париз. Помалку е познато дека нејзиното вистинско презиме е Шајкхлисламова.

Таа беше во врска со Кристијан Роналдо пет години, потоа со холивудскиот заводник Бредли Купер со кој доби ќерка, а подоцна ја поврзуваа и со Канје Вест и Леонардо ди Каприо.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK