Хороскопски знаци кои најдобро се бакнуваат

1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајсензуалниот и најемотивниот момент – бакнежот, е различен за секого. Сепак, делиме некои карактеристики со другите членови на нашиот дел од зодијачкиот круг.

За нив бакнежот е вештина и уметност

Овен
Со овој знак владее Марс и неговиот елемент е оган. Тоа значи дека претставниците на знакот имаат барања, моќни, силни луѓе и не толерираат поинакво мислење. Така е во љубовта. Бакнежот ќе биде страстен, жежок, доминантен. И партнерот треба да ја собере оваа енергија. Во напад на страст, Овенот може да гризе или да биде малку погруб.

Близнаци
Глумата на овој знак се манифестира во сè, вклучително и, се разбира, во љубовните врски. За него не е важен моментот на контакт, туку атмосферата која владее во текот на целото излегување. Ги привлекува мистеријата, играта со зборови, потценувањето. Средбата треба да се претвори во игра на погледи, гестови, допири. Иако, технички, Близнаците се одлични бакнувачи! Истражувачките Близнаци копнеат за новина, зависни се од природата и се подготвени за експерименти.

Лав
Можеме да кажеме дека неговата избраничка има среќа – тој ја избра од големата група на обожаватели. Има богато лично искуство, па саканата ќе ја заведе уште од првиот бакнеж – мајстор е за нив, ги знае сите техники и трикови. Лавот е страстен и емотивен знак, во него лесно се разгорува огнот на желбата и не за џабе спаѓа во елементот оган. Но, партнерите на Лавот мора да можат да играат заедно – тој чека реакција, восхит. Тој е најдобар, тој е крал на ѕверовите! Тој прави сè пред очите на оние околу него. По правило, екстровертните Лавови не избираат скромни и пасивни партнери – според нивниот вкус, тие се исто толку експресивни и отворени како што се и Лавовите.

Девица
Некои дури велат дека никој не е подобар бакнувач од Девицата. Веројатно, ова мислење се појавило поради прекумерната педантност на овој знак и перфекционизам. Девиците секогаш внимателно се подготвуваат за се. Ќе преферираат фантазија, ќе ја идеализираат љубовта, ќе го чекаат вистинскиот момент. И чувствата на Девицата не се разгоруваат веднаш – туку постепено, акумулирајќи нежност. За бакнеж, скромните и срамежливи Девици избираат затскриени места, далеку од љубопитните очи, а самиот бакнеж ќе биде чесен и правилен – искрен и неизбрзан.

Вага
Елементот Воздух и заштитничката Венера направија се за овој знак да ја отелотвори љубовта во сите нејзини манифестации. За нив бакнувањето е уметност на нежност и заведување. Претставниците на знакот суптилно го чувствуваат својот партнер, предвидувајќи ги неговите желби. Тие се многу страсни по природа, но никогаш нема брзо да напредуваат, како Овенот. Наместо тоа, тие ќе примамат, навестуваат, создаваат романтичен допир во сè. Романтични Ваги, спремни да чекаат и да сонуваат, речиси како Девицата, но немаат рамен во способноста да заведуваат. Чувајте ја врската разиграна и лесна, и ќе бидете среќни во наредните години.

Стрелец
Тој знае многу за љубовта, бидејќи е непоправлив романтичар. Подготвен е цел живот да бара партнер, не заборавајќи да си помине прекрасно со тие повремени и привремени љубови. Знае да се бакнува долго и нежно, без да заборави да каже многу комплименти. Маестрално заведуваат секого, но никој не се жали. Дури и ако врската е многу краткотрајна.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK