Џозеф Гет од „Игра на тронови“ обвинет за експлицитни онлајн разговори со малолетничка

Џозеф-Гет-од-„Игра-на-тронови-обвинет-за-експлицитни-онлајн.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАктерот Џозеф Гат се појави во судот во Лос Анџелес,  каде му претстои судење по наводите за сексуално експлицитни разговори на интернет со малолетничка.

51-годишниот актер, познат по улогата на Тен Варг во популарната серија „Игри на тронови“ на Ејч-би-о, пристигна во судницата во Лос Анџелес во понеделникот со својата долгогодишна партнерка, актерка и писателка Мерси Малик.

Гет е пуштен на слобода со кауција од 5.000 долари откако беше уапсен во април 2022 година по налог за кривично дело „контакт со малолетник за сексуален престап“ во Лос Анџелес.

Енрике Монгуја, судија на Врховниот суд во Лос Анџелес кој претседава со случајот, соопшти во понеделникот дека случајот ќе продолжи на 4 декември, откако обвинителот Мајкл Ферн рече дека се потребни дополнителни докази.

Појавувањето на Гет во судница доаѓа 18 месеци откако тој беше уапсен во Лос Анџелес, а неговиот дом беше претресен од полицијата, поточно од работната група при одделот за малолетници чија задача е да истражува сексуална злоупотреба на деца преку интернет

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK