Џорџ Клуни за Бред Пит: Добро момче, но не изгледа добро во последно време

Џорџ-Клуни-за-Бред-Пит-Добро-момче-но-не-изгледа.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБред Пит денеска наполни 60 години, а еден од неговите добри пријатели, актерот Џорџ Клуни, еднаш се пошегува на негова сметка.

Имено, Пит и Клуни заедно го продуцираат филмот Wolves, кој треба да излезе в година, а ова е првпат по 15 години, повторно да се заедно на филмски сет и добро да се забавуваат. Клуни во интервју за ExtraTV се осврна на нивната обновена соработка, а не пропушти да се пошегува на сметка на својот колега.

„Убаво момче е Пит. Не знам дали сте го виделе одблиску во последно време. Не изгледа толку добро. Сепак, со шминка и визуелни ефекти можеме да го спасиме“, се пошегувал тој.

Инаку, Клуни на премиерата на The Boys in the Boat откри дека Пит сака да се шегува на филмскиот сет.

„Моите шеги би можеле да траат засекогаш, но неговите шеги се до коска. Тој користи валкани трикови”, открил актерот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK