Бесплатна тетоважа на Пленковиќ, сопственикот на салонот: Ме повикуваат од сите страни

фф-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗа само еден ден на социјалните мрежи урнебесно се прошири најавата за тетовирање во Пожега. Тие напишаа дека нудат бесплатна тетоважа на Андреј Пленковиќ и покажаа како би изгледала.

Многумина можеби мислат дека ова е добра шега среде избори – но не е. Згора на тоа, сопственикот на салонот за Индекс изјави дека многу луѓе веќе се јавиле за термин.

„Понудата е повеќе од сериозна, што е поткрепено со големиот одзив на споменатата објава. Ме повикуваат од сите страни. Низ мојата долгогодишна работа истетовирав многу личности, а сега решив да направам една тетоважа како подарок, со оглед на тоа дека изборите се актуелни“, објасни сопственикот на првото и најстарото студио за тетовирање во Пожега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Texas Tattoo (@tattoo_pozega)

Сепак, признава, настанал проблемот што повеќе луѓе се пријавиле за тетоважа – многу повеќе отколку што очекувал.

“Ќе треба да подготвам неколку верзии на тетоважата. На пример, лут Пленковиќ, среќен, загрижен Пленковиќ, Пленковиќ во разни пози, варијации во боја или црно-бело”, додал сопственикот, кој, изгледа, ќе има многу повеќе работа овие денови отколку што се надеваше.

„Постојано правам некоја игра со акција или подарок, но овој одговор ме изненади“, заклучил тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK