Актерот од филмот „Сам дома“ снимен во тешка состојба, сцената ги растажи фановите

тимкари.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТим Кари, британскиот актер запаметен по улогата во филмот „Сам дома 2“, е снимен по долго време. Актерот, кој во филмот го толкуваше ликот на рецепционерот господин Хектор, беше снимен на улиците на Лос Анџелес, а сцената ги растажи фановите.

78-годишниот актер е во инвалидска количка по тешките последици од мозочниот удар. Неговото семејство долго време ја чуваше во тајност неговата состојба, а фановите се растажија од глетката.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK