Адријана Лима фотографирана во природно издание на улица во Лос Анџелес

Адријана-Лима-фотографирана-во-природно-издание-на-улица-во-Лос.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПо породувањето, познатата манекенка Адријана Лима е цел на јавноста, која ја критикува за нејзиниот изглед.

На почетокот некои мислеа дека манекенката се здебелила поради породувањето, меѓутоа јавноста сега верува дека се подвргнала на естетска процедура, но и дека претерала со ботоксот и филерите.

Лима е снимена во Лос Анџелес во сосема природен изглед без шминка. Таа носеше црни панталони и беше во друштво со својата ќерка, која ја придружуваше на училиште.

Минатиот месец манекенката Адријана Лима се појави на премиерата на продолжението на филмот Hunger Games, а нејзиното појавување предизвика многу негативни коментари. Сега, во интервју за Harper’s Bazaar Arabia, таа призна дека била шокирана од својот изглед на фотографиите.

Исто така, по нападот на социјалните мрежи, таа одблиску го фотографира своето лице и го објави. Потоа ја пофалија и рекоа дека изгледа одлично за своите години и дека не треба да се оптоварува со негативци и лоши коментари.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK