„ЕКСПЕРТ ЗА РАКОМЕТ“ – Нова акција на „SPORT LIFE“ обложувалници

Ekspert za rakomet
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Од 10-ти до 28-ми јануари 2024 година, во обложувалниците „Sport Life“ ќе се одвива акцијата „ЕКСПЕРТ ЗА РАКОМЕТ“,  во знакот на европското ракометно првенство за мажи на ЕХФ – ЕУРО 2024.Сите оние кои ќе одиграат тикети со натпревари исклучиво од понудата за ракомет, приложени со и регистрирани на Sport Life клуб-картичката, и кои ќе имаат највисок вкупен коефициент на добитен тикет во периодот на траење на промоцијата, ги очекуваат три главни премии: 60.000 денари (прво место), PlayStation 5 (второ место) и еден милион поени за подароци од СЛ маркетот (трето место).

„Нашата понуда ја збогативме со нова игра „Експерт за ракомет“ и можност за дополнителни подароци за најдобрите типувачи. Веруваме дека на претстојното Европско првенство во ракомет – мажи ќе гледаме  одличен ракомет, со особено возбудливи мечеви на нашата репрезентација, како и возбудлив натпревар помеѓу нашите играчи членови на СЛ клубот. “ – истакнуваат од Sport Life.

Покрај натпреварите од понудата за ракомет, која ги вклучува и посебните игри – победник, учиноци на играчите итн, во акцијата учествуваат и натпреварите од понудата за обложување во живо и од понудата „Супер тип“ .

Тикети треба да бидат со една комбинација, уплатени со приложена СЛ Клуб картичка, во периодот на траење на акцијата.

Тековното рангирање на играчите може да се следи ТУКА, а победниците ќе бидат објавени, на интернет страницата sportlife.com.mk и на фан-страницата Facebook@SportLifeBet .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK