–>

Утре во јужните делови на земјава се очекуваат пороен дожд, грмежи и засилен ветер

dozd_3453453
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне во јужните делови ќе има појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. UV=8

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност.

(извор:Управа за хидрометеоролошки рабoти)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK