–>

Од утре попладне локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и силен ветер

dozd_567756756
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне особено во планинскте региони ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. UV=8

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне во делови од котлината со услови за појава на пороен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK