–>

Сончево со мала до умерена локална облачност, од понеделник дожд

umereno-oblacno
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18, а максималната ќе достигне од 27 до 35 степени. UV=7

Во Скопје, ќе биде претежно сончево. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне 33 степени.

И во недела ќе преовладува сончево време со свежо утро, а потопло преку денот.

Под влијание на влажен бран во понеделник облачноста ќе се зголеми и ќе има локални врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи. Ќе дува засилен северен ветер, што ќе услови осетно намалување на дневната температура.

Од вторник се очекува претежно стабилно време со умерен до засилен северен ветер.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK