–>

Сончево и топло до 36 степени

toplo_zesko_42423
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне 34 степени.

Под влијание на топла воздушна маса во следните денови времето ќе биде претежно стабилно со пораст на дневната температура, која од четврток до недела во најголем дел од земјава ќе надминува 35 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK