Без струја корисници од село Долно Лисиче

Денес и утре неколку населби без струја и вода
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБез струја од 08:30 до 15 часот ќе бидат корисници од село Долно Лисиче (објекти на патот кон Драчево и ул.„10“), најави Регионалниот центар за управување со кризи (РЦУК) Скопје.

Прекинот е поради планирани технички интервенции во електродистрибутивната мрежа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK