Жена пријавила дека наставник поттикнувал малолетник физички да го нападне нејзиниот син

nasilnik
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Жена од Скопје денеска пријавила дека на 19 мај на час во основно училише во Карпош по претходно недоразбирање меѓу нејзиниот малолетен син и негов соученик, наставникот го поттикнувал другиот малолетник физички да го нападне нејзиното дете.

Според пријавеното, како што соопшти МВР, малолетникот на 19-ти месецов во училишниот двор го турнал нејзиниот син, по што настанот е пријавен кај училишниот психолог. Истиот малолетник, според пријавителката, подолг период ги малтретирал и нејзините други два сина кои учеле со него.

-Се преземаат мерки за расчистување на случајот, наведуваат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK