Затвореници претепале друг осуденик во затворот Идризово

Осуденик-бил-нападнат-од-други-затвореници-во-„Идризово.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено – поправната установа Затвор Идризово, осуденикот А.Б.(35) од Скопје бил физички нападнат од осудениците З.Р. и К.Л..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK