–>

Запленети 422 парчиња шминки на ГП „Табановце“

козметика-Табановце.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На граничниот премин Табановце на влез во државава се запленети 422 парчиња шминки, соопштија од Царинската управа.

Козметиката е процената во вредност од речиси 190 илјади денари.

Робата била откриена од страна на оперативниот тим при детален преглед со скенер во торба.

Како што велат од Царина, скриена била во кабина на товарно моторно возило со штипски регистарски таблички.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK