Возач со автомобилот удри во 77-годишен мотоциклист во Штип и побегна од местото

Кумановец-ја-истепал-неговата-19-годишна-ќерка.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на улицата Гоце Делчев во Штип, автомобил удри во мотоцикл „баотиан’ со штипски регистарски ознаки, управуван од М.Т.(77) од Штип, по што возачот го напуштил местото.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во Клиничка болница Штип, објави МВР во дневниот билтен.

Извршен бил увид.

Се работи на расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK