Свршеникот на Мартина која загина во несреќата во Грција: „Ти си ангел кој ќе сјае во рајот, почивај во мир душо моја најсакана“

martina.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСвршеникот на 29-годишната Мартина од Битола која загина во сообраќајната несреќа во Грција, со емотивна порака на социјалните мрежи се прости од својата сакана.

Во пораката тој вели дека Мартина била девојка со најчиста душа, таа била неговата душа и човек со најголеми особини кои во денешно време никој не ги поседува.

„Нема зборови со кои можам да ви опишам која карпа од човек е ова чупе. Чекаме да се разбудиме од овој сон, не’ остави сите кога најмалку требаше. Господ ни го зеде ангелот кој со пари не се купуваше а повеќе не припаѓа на овој свет“, напиша свршеникот Ристе.

Заедно со семејството на загинатата девојка тој им посака заздравување на другите три девојки, од кои две се во тешка состојба, тврдејќи за несреќата е виновен Гркот кој го управувал второто возило, иако, официјално се’ уште не се познати причините за несреќата и истрагата е во тек.

„Ти беше најубава мистерија која некогаш постоела на овој свет, sвезда која ќе сјае на небото, ангел кој ќе сјае во рајот! Почивај во мир душо моја најсакана!“, се додава во пораката.

Несреќата се случи вчера во 12 часот на автопатот Игнација во правец кон Солун. Другите девојки кои биле во автомобилот се на возраст од 24 и 25 години.

Според полицискиот извештај, автомобилот го управувала 25 годишната девојка, а Мартина била сопатник. Девојките се судриле со автомобил управуван од државјанин на Грција, а потоа во нив се забило уште едено возило.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK