Возач на трактор тешко повреден откако излетал од коловозот

traktor-nesreka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 08.45 часот во полициската станица Валандово било пријавено дека во атар на с.Чалакли, валандовско, трактор „ИМТ 533“ со полуприколка, управуван од А.П.(48) од с.Балинци, валандовско, излетал надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општата болница Гевгелија.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Валандово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK