Во Тетово, маж со возило се качил на тротоар и ги довел во опасност пешаците, оштетил неколку столбови

Во-Тетово-маж-со-возило-се-качил-на-тротоар-и.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Тетово поднесе кривична пријава против М.М.(57) од с.Горно Палчиште, општина Боговиње, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизивикување општа опасност“.

На 18.12.2023 во Тетово, пријавениот со патничко моторно возило „фолксваген пасат“, кое го управувал, се качил на тротоар и ги довел во опасност пешаците кои се наоѓале на тротоарот, при што оштетил неколку столбови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK