Во Студеничани приведен маж баран со потерница

Осуденик-бил-нападнат-од-други-затвореници-во-„Идризово.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска (27.06.2024) околу 4 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје во с. Морани, општина Студеничани го лишија од слобода И.А. (49) од с.Морани, кој бил баран со потерница по наредба на Основен кривичен суд- Скопје за затворска казна во траење од една година и шест месеци.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK