Приведени млади тетовци кои низ прозорецот од „аудито“ фрлале марихуана кога им се доближила полицијата

Уште-едно-убиство-во-Македонија-56-годишен-маж-застрелан-во-близина.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата синоќа на регионалниот пат од Пршовце кон селото Јегуновце ги приведе Ј.Џ. (21), А.Ф. (23) и Д.Ш. (18) –  сите од селото Нераште.

Имено, кога полициските службеници се приближиле до патничко моторно возило „ауди“ со тетовски регистерски ознаки во кое биле лицата, Д.Ш. преку прозорецот фрлил марихуана, објави МВР во дневниот билтен.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK