Во сообраќајка меѓу „фолксваген голф“ и „хјундаи“ тешко повредена тетовка

Почина-54-годишен-маж-од-Струшко-возилото-во-кое-се-превезувал.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 03.07.2024 во 12.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лука Геров“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано Х.Г.(30) од Тетово и патничко возило „хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.П.(57) од Скопје.

Во несреќата Х.Г. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK