Во оптек пуштил лажни евра: уапсен маж од Кичевско

52-годишник-од-Црна-Гора-измамен-во-Карпош-му-побарале-500.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 03.00 часот, во казино на булеварот „Туристичка“ во Охрид, од слобода бил лишен Р.Б.(28) од кичевското село Долно Страгомиште.

Тој се сомничи дека во оптек пуштил лажни евра кои сакал да ги прикажи како вистинити, со што сторил кривично дело „фалсификување пари“, според член 268 од Кривичниот законик.

Полицијата соопшти дека против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK