–>

Во Битола се точело алкохол на малолетници, а пронајдена е и дрога

Во-Битола-се-точело-алкохол-на-малолетници-а-пронајдена-е.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во текот на изминатата ноќ и рано утрово, во периодот од 23:30 до 02:10 часот, полициски службеници од СВР Битола спровеле акциска контрола на подрачјето на Битола во угостителски објекти. Во еден објект во Битола затекнати се 50 малолетници по полноќ, од кои 18 консумирале алкохол. Тие се предадени на нивните родители, а по документирање на случајот ќе следуваат соодветни пријави.

Синоќа во 22.15 часот полициски службеници од СВР Битола во угостителски објект во Битола ги лишиле од слобода Л.К.(31) од Скопје и В.М.(22)од Битола, кај кои е пронајдена бела прашкаста материја.

Утрово во периодот од 00.00-04.00 часот на подрачје на Прилеп спроведена е акциска контрола во угостителски објекти при што во угостителски објект во Прилеп затекнато е едно малолетно лице после полноќ, кое е предадено на родителите, а по документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK