Во барака на Управата на Клиничкиот центар настанал пожар, нема повредени

Pozarnikari-Skopje.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 07.28 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во бараката на Управата на Клиничкиот центар настанал пожар во канцеларија, извести МВР.

Повредени лица нема. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK