Велосипедист тешко повреден во сообраќајна несреќа во Битола

Автомобил-удрил-во-велосипед-во-Скопје-велосипедистот-тешко-повреден.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на крстосница од улиците Партизанска и Ѓорги Наумов во Битола, патничко возило „тојота“ со битолски регистарски ознаки, управувано од К.М.(23) од Битола, удрило во велосипед управуван од Н.Ѓ.(59) од Битола.

Во несреќата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид од увидната екипа од СВР Битола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK