Улично куче искаса маж во Скопје

куче.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМаж бил каснат од улично куче во Скопје, а настанот го пријавил во полициската станица во Ѓорче Петров.

„На 24.05.2024 во 08.40 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Т.Н.(53) од Скопје пријавил дека на ул. ‘Исаија Мажовски’ во Скопје бил каснат од куче скитник“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK