Удрил во пешак, па во камион за ѓубре: детали од вчерашната сообраќајка кај Деве Баир

Кривична-против-кумановец-на-Деве-Баир-дал-фалсификувани-документи.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа магистралниот пат Граничен премин „Деве Баир“ – Крива Паланка вчера попладне се случи сообраќајна несреќа во која едно лице се здоби со тешки телесни повреди и е пренесено во болница, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– На 13.01.2024 околу 15.40 часот, било пријавено дека на магистралниот пат Граничен премин „Деве Баир“ – Крива Паланка, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило „рено“ управувано од Т.М.(34) од Крива Паланка, со регистарски ознаки од Крива Паланка удрило во Д.М.(49) од с. Дурачка Река, Крива Паланка, а потоа во запрено товарно моторно возило „мицубиши“, сопственост на ЈП за Комунални услуги – Комуналец Крива Паланка. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Д.М., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, велат од МВР.

Поради несреќата неколку часа беше запрен сообраќајот во двата правци меѓу Крива Паланка и Деве Баир.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK