Удрена пензионерка во Скопје, со тешки повреди е пренесена во болница

Прегазена-83-годишна-жена-од-Битола-во-неа-удрило-товарно-возило.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јустинијан Први“ во Скопје товарно возило „форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.М.(32) од Скопје удрило во пешакот Љ.В.(73) од Скопје.

Во несреќата Љ.В. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK