Уапсени петмина државјани на Турција, на паркинг на Бит Пазар истепале скопјанец

bit-pazar-2-mavrovka.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 02.30 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги привеле Ч.Ј.(21), Д.Н.К.(21), Е.К.(23), О.А.Х.(26) и Ч.М.(24), сите од Република Турција, со привремен престој во Скопје, постапувајќи по претходна пријава дека околу 02.00 часот на паркинг простор на подрачјето на Бит Пазар физички го нападнале А.А.(31) од Скопје, извести МВР.

Тие биле задржани во Полициската станица Бит Пазар за понатамошна постапка, а по целосно документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци, додаваат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK