Уапсени лица во Тетово и Гостивар за сексуална екслоатација на дете

priveden
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во голема полициска акција во Тетово и Гостивар која уште е во тек, уапсени се десетина лица поради сексуална експлоатација на дете.

Од МВР ја потврдуваат акцијата, но детали најавуваат по нејзиното завршување.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK