Уапсени двајца малолетници од Тетово, украле „хонда“ во Скопје

lisici1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолициски службеници на СВР Тетово вчера околу 11 часот и 30 минути, на улица „Благоја Тоска“ во Тетово лишиле од слобода двајца малолетници од Тетово, извести СВР Тетово.

„Тие се сомничат дека пред неколку дена во Скопје противправно одзеле патничко моторно возило „хонда“ и без регистарски ознаки и дозвола го управувале. Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово, а возилото му било вратено на неговиот 35-годишен сопственик А.Ј. од Скопје“, соопшти СВР Тетово.

По целосно документирање на случајот против малолетниците ќе следуваат соодветни поднесоци.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK