Уапсени двајца малолетници од Скопје: со остар предмет нападнале 14-годишник

1692715234_policija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Чаир при СВР Скопје лишија од слобода двајца малолетници, постапувајќи по претходна пријава дека околу 13.35 часот во населба Шуто Оризари во Скопје од страна на две малолетни лица со остар предмет му биле нанесени повреди на 14-годишник.

Повредениот малолетник е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK