Уапсен Ирец, нелегално влегол во Македонија

Приведен-криминалец-од-радовишко-осуден-на-казна-затвор-од-осум.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Вчера околу 18.30 часот на регионалниот пат Дојран-Валандово, на место викано „Раскрсница“ за село Николиќ, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор и гранични проверки Стар Дојран го лишиле од слобода 36-годишниот Ф.Ф.Ј. од Ирска, затоа што при извршени проверки било констатирано дека илегално ја поминал границата од Република Грција во Република Северна Македонија, извести МВР.

Тој бил предаден на полициски службеници за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK