Прегазена велешанка, со тешки повреди пренесена во болница

svr-veles.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 17.05 часот во СВР Велес било пријавено дека на улицата „Димитар Влахов“ во Велес, патничко возило „фолксваген кеди“ со велешки регистарски ознаки, управувано од 47-годишниот Е.К. од Горно Оризари, велешко, удрило во пешакот, 75-годишната М.Е. од Велес, извести МВР.

„Во несреќата М.Е. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Велес.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK