Уапсен грчки државјанин на ГП Стар Дојран

Приведен-тетовец-за-издржување-на-тригодишна-казна-затвор.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 10.02.2024 во 01.00 часот на Граничниот премин „Стар Дојран“ при излез од државата при извршена контрола на патничко моторно „бмв“ управувано од К.М.(62) од Р.Грција констатирано било дека истакнати биле регистарски таблички со грчки национални ознаки, кои се издадени за друго патничко возило „бмв“, а на увид дал и сообраќајна дозвола што не одговара со карактеристиките на возилото кое го управува.

Тој бил лишен од слобода поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по чл.378 ст.3 по што е поднесена кривична пријава по брза постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK