–>

Уапсен државјанин на Албанија, истепал маж од гостиварско

Уапсен-државјанин-на-Албанија-истепал-маж-од-гостиварско.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера околу 15 часот и 45 минути на улица „Беличица“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 24-годишниот К.Р. од Република Албанија, кој половина час пред тоа бил пријавен од 41-годишниот С.Ќ. од гостиварско Чајле дека на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар физички го нападнал, извести СВР Тетово.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување и документирање на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK