Уапсен дилер од Штип, пронајдена дрога и голема сума пари

Приведен-криминалец-од-Арачиново-за-издржување-затворска-казна.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМВР информира дека вчера по преземени оперативни мерки и дејствија, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје го уапсиле 32 годишниот Б.М. од Штип.

При претрес во неговиот дом во Штип извршен по насоки од надлежен обвинител, биле пронајдени и одземени прашкаста материја, поголема сума на пари и дигитална вага.

„Лицето е задржано во полициска станица и во текот на денот со кривичната пријава ќе биде предаден на судија на претходна постапка за понатамошно постапување“, соопштија од полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK