Уапсен 39-годишник од Тетовско, го истепал татко си

tepacka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНоќеска, половина час по полноќ, во тетовско Жеровјане, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 39-годишниот Ѓ.Г. од тетовско село, кој десетина минути пред тоа бил пријавен од неговиот 67-годишен татко дека во семејниот дом околу 20 часот се однесувал агресивно кон него и физички го нападнал, извести СВР Тетово.

Се расчистува и документира случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK