Уапсен 37-годишен скопјанец, во неговиот дом пронајдени марихуана и хашиш смола

Уапсен-37-годишен-скопјанец-во-неговиот-дом-пронајдени-марихуана-и-хашиш.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје гo лишиле од слобода 37-годишниот М.К. од Скопје, извести МВР.

– При претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и хашиш смола, соопшти МВР.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK